© 2025 by allright reserved sanatnetzwerk.

Proudly created with Wix.com

Please reload

Kadın ressamların gözünden “Türkiye’den Kareler”

January 27, 2017

 

Bursa Kadın Ressamlar Derneği, ‘Türkiye’den Kareler’ temalı resim sergisini Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşturdu

 

1991 yılında kurulan ve Bursa’da ilk olma özelliği taşıyan Bursa Kadın Ressamlar Derneği, Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda özel bir sergiyle sanatseverlerin karşısına çıktı.

Her sergi için önceden tema belirleyen ve bu tema çerçevesinde çalışmalarını yapan Bursa Kadın Ressamlar Derneği bu defa “Türkiye’den Kareler’i  tablolarına yansıttı.  29 kadın sanatçının,  aynı ölçülerde yaptığı çalışmalar Nilüfer Belediyesi Halk Evi Sergi Salonu’nda izlenime açıldı. Serginin açılışına Nilüfer Belediyesi Başkanvekili  Zekeriya Işık da katıldı.

Sergiyi gezerek eserleri inceleyen Işık, tüm kadın ressamları kutladı.

Işık,  Bursa Kadın Ressamlar Derneği Başkanı Tülin Barut ve diğer sanatçılara Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına çiçek vererek, tam sanatseverleri bu özel sergiyi gezmeye davet etti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e sergiye verdiği destek için teşekkür eden Bursa Kadın Ressamlar Derneği Başkanı Tülin Barut da Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey bizlerin ve sanatın her zaman yanında oldu” dedi.

Bursa Kadın ressamlar Derneği’nin Türkiye’den Kareler sergisi 31 Ocak Salı gününe kadar izlenime açık kalacak.

Her sergiyi Bursa’da sadece bir kez sanatseverlerle buluşturduklarını belirten Bursa Kadın Ressamlar Derneği Başkanı Tülin Barut, Türkiye’den Kareler’i Bursa dışında da Ayvalık’ta izlenime açacaklarını kaydetti.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

February 5, 2017

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now